Ogłoszenia parafialne

19 maj 2019

V Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 2. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Ewą Storożyńską współautorką książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” zawierającą świadectwa żołnierzy o dwukrotnym zjawieniu się MB podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Książkę będzie można nabyć dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 w kościele.
 3. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 4. Wczoraj podczas uroczystej Mszy św.  o godz. 10:00 w Konkatedrze na Kamionku w Warszawie Bp Marek Solarczyk udzielił święceń Diakonatu 9. alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych, a szczególnie za Diakona Piotra Zalewskiego, który we wrześniu odbywał praktyki duszpasterskie w naszej Parafii. Więcej informacji tutaj.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:00 w naszej Parafii będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. W związku z uroczystością w przyszłą niedzielę Msza św. z godz. 11:30 rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12:00.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18:40. 
 7. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:15 /po nabożeństwie majowym/ na plebanii.
 8. Dzieci zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 11:00 do sali na plebanii.
 9. Zbiórka ministrantów starszych i lektorów będzie w sobotę o godz. 19:00 w kościele.
 10. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 11. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.
 13. Parafialny Zespół Caritas organizuje IV RODZINNY PIKNIK CARITAS, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na terenie naszej Parafii. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterie lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do niedzieli 2 czerwca. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy. 
 14. Zebranie wolontariuszy Caritas będzie w czwartek po nabożeństwie majowym na plebani.