Ogłoszenia parafialne

12 maj 2019

IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Parafii.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólną Agapę na plebanii.
 4. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Wiosenny w wykonaniu Solistów, Orkiestry i Chóru Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.
 5. Jutro przypada wspomnienie Objawień Fatimskich. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21:00 połączone z procesją z Cudowną Figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Podczas Nabożeństwa zostanie poświęcona nowa, złota korona Matki Bożej – dar pielgrzymów, którzy na Jasnej Górze dokonali Aktu zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom za ten cenny dar.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na próby we wtorek i piątek o godz. 18:40. Uroczystość I Komunii Św. będziemy przeżywać w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00.
 7. Rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Szczawnika zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 19:00. Prosimy o doręczenie kart kolonijnych oraz o dokonanie wpłaty za kolonie.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 9. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 10. W sobotę o godz. 10:00 w Konkatedrze na Kamionku w Warszawie Bp Marek Solarczyk udzieli święceń Diakonatu 9. alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Do święceń przystąpi alumn Piotr Zalewski, który we wrześniu odbywał praktyki duszpasterskie w naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów przebywających na rekolekcjach przed święceniami.
 11. W sobotę młodzież Ruchu Światło–Życie organizuje wydarzenie ewangelizacyjne STEFANÓWKA PARTY.
   


  Na rozpoczęcie będzie Msza św. o godz. 19:00 w kościele, a następnie uczestnicy udadzą się na zabawę taneczną w Zespole Szkół Publicznych nr 2. Młodzież zainteresowaną udziałem zapraszamy po więcej informacji do ks. Roberta lub na Facebook. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast – wypieki można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano na plebanię. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży naszej Parafii.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z Ewą Storożyńską współautorką książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” zawierającą świadectwa żołnierzy o dwukrotnym zjawieniu się MB podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Więcej informacji na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.