Ogłoszenia parafialne

31 mar 2019

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży i będą trwały do środy. Rekolekcje prowadzi o. Sławomir Skubisz CSsR ze Zgromadzenia Redemptorystów w Braniewie.
  W niedzielę nauki rekolekcyjne są głoszone podczas każdej Mszy św.
  Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone:
  • dla dorosłych -     godz. 7:00; 9:00 18:00 i 19:30;
  • dla dzieci –     godz. 10:15 kl. 0-III; godz. 11:15 kl. IV-VI;
  • dla młodzieży –     godz. 13:00 kl. VII, VIII i Gimnazjum.

   Spowiedź w poniedziałek i wtorek - rano od godz. 8:30 i popołudniu od godz. 17:30.
 2. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 3. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 18:00 w kościele.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15. 
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
  W najbliższy piątek rozważania i śpiewy podczas Drogi Krzyżowej poprowadzi Zespół Wokalny. 
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • w I Czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 17:00. Msza św. wieczorna będzie w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej; 
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00; spowiedź w I Piątek miesiąca - od godz. 17:30;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00 oraz po Mszy św. o godz. 18:00;
  • w I Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 6. W sobotę z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, podczas której dokonamy zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Zbiórka wyjeżdżających w sobotę o godz. 11:00 przed kościołem. Powrót ok. godz. 24:00 /po Apelu Jasnogórskim/. Zapisy w zakrystii do środy /potrzebny nr PESEL i wpłata 50 zł/.
 7. Od czwartku trwa Nowenna do MB Częstochowskiej przed zawierzeniem naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi – Królowej Polski. Do soboty zapraszamy codziennie na wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:00 w tygodniu oraz po godz. 13:00 w niedzielę.
 8. Spotkanie organizacyjne przed Pielgrzymką do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w dniach 1–4 maja będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00. Prosimy o podanie nr PESEL i wpłatę 550 zł.
 9. W piątek i sobotę /29 i 30 marca/ wolontariusze Zespołu CARITAS Parafii oraz Szkolne Koło CARITAS ze Szkoły nr 2 w Kobyłce przeprowadzili zbiórkę żywności w sklepie LiDL w Kobyłce w ramach akcji „Tak. Pomagam”. W zbiórce uczestniczyło 36 osób. Dziękujemy młodzieży za pomoc i wielkie zaangażowanie w akcję. Osoby chętne do skorzystania z pomocy żywnościowej zapraszamy po odbiór produktów spożywczych podczas dyżuru Zespołu CARITAS w piątek od godz. 17:30.
 10. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 11. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii.
  Jak przekazać tutaj
 12. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 13. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie dla dzieci w Muszynie. Zapisy prowadzone są w zakrystii lub u p. Agnieszki Komosińskiej. Karty kolonijne są do odebrania w zakrystii. Przy odbiorze kart wymagana jest zaliczka 500 zł.
 15. Burmistrz Miasta Kobyłka i Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zapraszają na Wielkopostny Koncert muzyki pasyjnej: CRUCIS VOX – EKSTAZA W MALARSTWIE I MUZYCE w wykonaniu znakomitego Zespołu Muzyki Dawnej IL TEMPO pod dyrekcją Agaty Sapiechy. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele. Więcej informacji tutaj.
 16. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy po raz trzeci 12 kwietnia z kościoła MB Królowej Polski w Markach - Pustelniku. Zostały przygotowane dwie trasy: 20 km lub 40 km, które będą przebiegać także przez teren naszej Parafii. Więcej informacji tutaj