Ogłoszenia parafialne

17 mar 2019

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę AD GENTES – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieło misyjne AD GENTES.
  Komunikat Komisji Episkopatu Polski ds. Misji tutaj
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15. 
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 3. Od jutra zapraszamy na wspólną KORONKĘ do Miłosierdzia Bożego odmawianą codziennie w kościele o godz. 15:00.
 4. We wtorek przypada uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
 5. W sobotę w Katedrze Św. Floriana w Warszawie na Pradze odbędzie się ACIES Legionu Maryi czyli doroczna uroczystość poświęcenia się legionistów Matce Bożej poprzez odnowienie przyrzeczenia wierności Maryi Królowej Legionu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9:30. Prosimy o modlitwę w intencji członków Legionu Maryi i zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13:30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia.  Więcej informacji tutaj
 7. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.
 8. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii.
  Jak przekazać tutaj
 9. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 10. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd na kolonie dla dzieci do Muszyny w terminie od 30 czerwca do 13 lipca. W programie między innymi: wycieczki górskie, zwiedzanie Krynicy, Nidzicy, Nowego i Starego Sącza, wjazd na Jaworzynę Krynicką, kąpiele w basenie. Koszt wyjazdu wyn. 1500 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są w zakrystii lub u p. Agnieszki Komosińskiej.
  Karty kolonijne będą do odebrania w przyszłą niedzielę w zakrystii. Przy odbiorze kart wymagana jest zaliczka 500 zł.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Grecji Śladami Św. Pawła, która wyruszy w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Program Pielgrzymki tutaj.
 12. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka zaprasza do zakupu najnowszej książki „Dzieje Kobyłki – Migawki Pamięci”. Ekskluzywnie wydana książka o historii Kobyłki z albumem zdjęć będzie do nabycia w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pokrycie kosztów druku publikacji. 
  Więcej informacji tutaj.