Ogłoszenia parafialne

27 sty 2019

III Niedziela Zwykła

 1. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Podczas ferii zimowych wizyta kolędowa jest odwołana. Ostatnią część odwiedzin kolędowych rozpoczniemy od soboty 9 lutego. Pełny plan kolędy tutaj.
 2. Podczas ferii zimowych Kancelaria Parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00–17:45.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez TYGRYSKI z grupy „0”B z Publicznego Przedszkola nr 2 pod kierunkiem p. Anity Piotrowskiej.
 4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 5. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru CANTIS CORDIS z Wołomina.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – w polskiej tradycji obchodzone jako Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Na liturgię przynosimy gromnice.
 8. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 10. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 11. W związku z pracami malarskimi prowadzonymi w kościele prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed Mszą św. wieczorną. Osoby, które mogą pomóc zapraszamy codziennie od godz. 16:00 oraz w sobotę od godz. 9:00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w porządkowaniu kościoła w ubiegłym tygodniu.
 12. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Grecji Śladami Św. Pawła w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła, /między innymi: Ateny, Saloniki, Filippi, Korynt, Meteory, Mykeny i inne/. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR /cena zawiera: przelot samolotem, noclegi, 2 posiłki dziennie, przejazdy autokarem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie. Zapisy prowadzone są w zakrystii do 27 stycznia. Program pielgrzymki tutaj