Ogłoszenia parafialne

16 gru 2018

III Niedziela Adwentu

 1. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. W imieniu wszystkich dzieci składamy podziękowania właścicielom Cukierni J.G. MARCHEWKA z Kobyłki za ufundowanie świeżych bułeczek na Agapę przez cały Adwent.
 2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 3. Dzisiaj zapraszamy na koncert dawnej muzyki wokalnej i organowej w wykonaniu naszej Scholi Męskiej i organisty p. Piotra Thela. W programie utwory wielogłosowe renesansu włoskiego i angielskiego oraz dawna muzyka organowa. Koncert odbędzie się po Mszy wieczornej, około godz. 19.00.
 4. Zebranie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowisko do Gliczarowa Górnego będzie w czwartek o godz. 18:45 w kościele.
 5. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali parafialnej.
 6. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osób, które chciałyby skorzystać posługi.
 7. W piątek będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed Świętami w godz. 17:30 - 19:30.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 9. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 10. Wszystkie dzieci należące do Scholi zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 18:00 do sali na plebanii. Spotkanie opłatkowe dla Scholi będzie w sobotę o godz.16:00.
 11. Odprawa dla wszystkich ministrantów i lektorów przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę o godz. 17:00.
 12. W związku z organizacją akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA Parafialny Zespół Caritas prosi, aby gotowe paczki świąteczne dla Dzieci z rodzin potrzebujących, oznaczone odpowiednim numerem, dostarczyć dzisiaj do zakrystii po Mszach św. lub na dyżur Zespołu. Na choince przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest jeszcze kilka gwiazdek, które zawierają informacje o dzieciach, które jeszcze czekają na świąteczny prezent. Osoby chcące wziąć udział w naszej akcji mogą zabrać gwiazdkę i przygotować świąteczną paczkę, którą prosimy dostarczyć oznaczoną załączonym numerem jeszcze w tym tygodniu.
 13. Artykuły zebrane przez wolontariuszy CARITAS w sklepie LIDL podczas akcji „TAK POMAGAM” zostały częściowo rozdane osobom potrzebującym. W dalszym ciągu można korzystać ze zgromadzonych przez Zespół artykułów spożywczych, które będą wydawane podczas dyżurów CARITAS w piątki od godz. 17:30.
 14. W ubiegły czwartek i piątek wolontariusze Zespołu CARITAS po raz trzeci przeprowadzili akcję „Spiżarnia CARITAS”. Z żywności otrzymanej ze sklepów BIEDRONKA skorzystały 102 osoby. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i włożone serce w przeprowadzenie ostatnich akcji charytatywnych.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
 16. W przyszłą niedzielę uczniowie ze szkolnego klubu Wolontariusza z ZSP nr 2 będą prowadzić kwestę na pomoc dla Agnieszki Kostrzewa chorej na białaczkę. Szczegóły nt. prowadzonej zbiórki są tutaj
 17. W przyszłą niedzielę młodzież z OAZY będzie rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny.
 18. W kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 19. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.