Ogłoszenia parafialne

25 lis 2018

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11:30 kandydaci: Jakub Pietrzak, Bartosz Pazio, Krzysztof Wojda oraz Michał Bogumił zostaną przyjęci do grona Ministrantów. Prosimy o modlitwę w intencji nowych ministrantów.
 3. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Podczas Mszy św. będziemy modlić się za członków Rodzinnych Róż Różańcowych z okazji przypadającej w grudniu III rocznicy zawierzenia Matce Bożej.
 4. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele. Wyjazd na Oazę Modlitwy w ramach przygotowania będzie w piątek o godz. 19:00 – zbiórka przy kościele. Powrót w sobotę ok. godz. 21:45. Prosimy zabrać śpiwór, Pismo św. i różaniec.
 5. Zbiórki ministrantów młodszych /Szkoła Podstawowa kl.  IV-VIII/ będą odbywały się w piątki o godz. 17:00.
 6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 9 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Zbigniew Sapiejewski, doktorant teologii na Uniwersytecie Katolickim w Pamplonie w Hiszpanii.
 8. Uczestników tegorocznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe w sobotę 8 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00.
 9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu w kościele w ramach tacy gospodarczej.
 10. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu rekolekcji dla kandydatów do Bierzmowania, które odbywały się w ubiegłym tygodniu: p.  Jackowi Dąbrowskiemu z Turowa, p. Agnieszce Komosińskiej i scholankom, Zespołowi Wokalnemu prowadzonemu przez p. Karola Bąk-Łupińskiego, ministrantom, animatorom oazowym, zakrystiankom: p. Krysi i p. Zosi, organiście p. Piotrowi oraz Marcinowi, Justynie i Piotrowi.
 12. Dzieci, które uczęszczały w tym roku na nabożeństwa różańcowe prosimy o dostarczenie kart z obrazkami do zakrystii i odbiór nagród.
 13. Organizowany jest wyjazd do Seminarium Duchownego w Tarchominie na spektakl teatralny alumnów III Roku „CZY ZOBACZĘ CIĘ JUTRO?” Wyjazd będzie w niedzielę 2 grudnia o godz. 13:30. Koszt wyn. 10 zł. Zapisy w zakrystii.