Ogłoszenia parafialne

11 lis 2018

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przypada Narodowe Święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości. O godz. 13:00 zapraszamy na uroczyste złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Podczas składania wieńców zostanie uroczyście odśpiewany Hymn Jeszcze Polska nie zginęła oraz Te Deum laudamusCiebie Boga wysławiamy. Msza św. o godz. 13:00 z udziałem Chóru Parafialnego będzie sprawowana w intencji Ojczyzny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w wykonaniu zespołu MECCORE STRING QUARTET, w składzie: Wojciech Koprowski - I skrzypce, Aleksandra Bryła - II skrzypce, Michał Bryła - altówka i Tomasz Daroch - wiolonczela. Podczas koncertu usłyszymy Kwartet smyczkowy D-dur op. 20 nr 4 Józefa Haydna.
 3. Burmistrz Miasta Kobyłka i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce serdecznie zapraszają na obchody 100 Lecia Odzyskania Niepodległości:
  • 11 XI – niedziela – godz. 13:00 – Bazylika Św. Trójcy – Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy przemarsz na Plac 15 Sierpnia i oddanie hołdu poległym;
  • - godz. 16:30 – sala MOK – Koncert Patriotyczny w wykonaniu chórów z Kresów Wschodnich i barda Macieja Wróblewskiego. Więcej informacji tutaj
 4. Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia z Wołomina zaprasza na cykl koncertów w kolejne niedziele listopada z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu solistów oraz szkolnej Orkiestry i Chóru.
  Więcej informacji tutaj
 5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. 
 6. Dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. są zbierane do puszek ofiary na rzecz chrześcijan prześladowanych.
 7. Zbiórka ministrantów starszych i lektorów będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:30/.
 8. Od piątku do niedzieli w naszym kościele będą odbywać się rekolekcje dla Kandydatów do Bierzmowania – Rok I.
  Program rekolekcji:
  • 16 XI – piątek     godz. 19:00 – konferencja I
  • 17 XI – sobota     godz. 19:00 – konferencja II
  • 18 XI – niedziela     godz. 16:30 – nabożeństwo pokutne;                                         
                                             godz. 17:00 – Spowiedź; 
                                             godz. 18:00 – Msza św.;  
                                             godz. 19:00 – spotkanie w grupach
 9. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30. W piątek i sobotę zapraszamy na wypominki wyjątkowo o godz. 17:30 /przed Mszą św./, ze względu na rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania.
 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 11. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 12. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 13. Kandydatom do Bierzmowania Rok II przypominamy o konieczności dostarczenia zgody rodziców na wyjazd formacyjny.
 14. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała przed kościołem płytę z bajkami „TARGOWISKO SŁÓW” ks. Bartłomieja Kopcia i młodzieży Ruchu Światło-Życie. Dochód z rozprowadzanych płyt będzie przeznaczony na potrzeby naszej wspólnoty młodzieżowej.
 15. W naszej Parafii będzie zorganizowany kurs na wychowawcę kolonijnego w dniach 23–25 listopada. Koszt wyn. 100 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Robertem.