Ogłoszenia parafialne

04 lis 2018

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 2. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 3. W czwartek o godz. 19:15 zapraszamy na spotkanie biblijne do sali parafialnej.
 4. Spotkanie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek o godz. 19:15 w sali na plebanii.
 5. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza w piątek we wszystkich Parafiach naszej diecezji będzie modlitwa przed wystawionym Najśw. Sakramentem w intencji Ojczyzny. W naszej Parafii zapraszamy na wspólną modlitwę adoracyjną od godz. 20:00 do 21:00.
 6. Dzisiaj we wszystkich Parafiach czytany jest List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości «Wymodlona i wywalczona wolność».  
 7. W przyszłą niedzielę przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msza św. o godz. 13:00 z udziałem Chóru Parafialnego będzie sprawowana w intencji Ojczyzny. Przed Mszą św. zapraszamy na uroczyste złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w wykonaniu znakomitego zespołu MECCORE STRING QUARTET. Podczas koncertu usłyszymy Kwartet smyczkowy D-dur Józefa Haydna.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych. 
 10. Burmistrz Miasta Kobyłka i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce serdecznie zapraszają na obchody 100 Lecia Odzyskania Niepodległości:
  • 9 XI – piątek – godz. 15:00 sala MOK – Finał Powiatowego Konkursu „Liryki o Niepodległej” i spektakl teatralny „O Ziuku Piłsudskim czyli odzyskana niepodległość”;
  • 11 XI – niedziela – godz. 13:00 – Bazylika Św. Trójcy – Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy przemarsz na Plac 15 Sierpnia i oddanie hołdu poległym;
  • - godz. 16:30 – sala MOK – Koncert Patriotyczny w wykonaniu chórów z Kresów Wschodnich i barda Macieja Wróblewskiego. Więcej informacji tutaj
 11. Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia z Wołomina zaprasza na cykl koncertów w kolejne niedziele listopada z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu solistów oraz szkolnej Orkiestry i Chóru.
  Więcej informacji tutaj
 12. Osoby, które zapisały się na zimowisko organizowane przez naszą Parafię w Gliczarowie Górnym w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2019 prosimy o odbiór kart uczestnika wypoczynku. Wypełnione karty należy oddać w terminie do 1 grudnia. Przy składaniu kart wymagana jest wpłata zaliczki w wys. 100 zł.
 13. Kandydatom do Bierzmowania Rok II przypominamy o konieczności dostarczenia zgody rodziców na wyjazd formacyjny.
 14. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 15. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na rzecz solidarności z Kościołem prześladowanym.
 16. W dniach 23–25 listopada w naszej Parafii będzie zorganizowany kurs na wychowawcę kolonijnego. Koszt wyn. 100 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks.  Robertem.
 17. Dzisiaj w Kobyłce odbywa się II tura wyborów do władz samorządowych. Zachęcamy wszystkich Parafian do pójścia do lokali wyborczych i wypełnienia obywatelskiego obowiązku.