Ogłoszenia parafialne

28 paź 2018

XXX Niedziela Zwykła

 1. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w tym roku w poniedziałek i środę razem z dorosłymi o godz. 18:40.
 2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 3. Kandydatów do Bierzmowania - rok I zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
 4. We wtorek będziemy obchodzić VII Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser dnia 30 października 2011 roku. We wtorek podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność pośród nas i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30. Po Mszy św. będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 6. W piątek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. 
 7. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. 
 8. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca będą od godz. 9:00; spowiedź w piątek - od godz. 17:30.
 11. Msza św. i adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP będzie w sobotę o godz. 7:00.
 12. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 13. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 14. Osoby, które zapisały się na zimowisko organizowane przez naszą Parafię w Gliczarowie Górnym w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2019 prosimy o odbiór kart uczestnika wypoczynku. Wypełnione karty należy oddać w terminie do 1 grudnia. Przy składaniu kart wymagana jest wpłata zaliczki w wys. 100 zł.
 15. Dyżury Parafialnego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:30 – 19:00 w pomieszczeniu z boku plebanii. Prosimy o zgłaszanie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub potrzebujących pomocy żywnościowej. 
 16. Wolontariusze CARITAS zwracają się z prośbą o pomoc. Potrzebne są środki czystości dla naszych podopiecznych. Prosimy o dostarczenie ich do kościoła w specjalnych torebkach, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 17. Dzisiaj w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00 nastąpi powołanie Kurii Legionu Maryi pw. NMP Matki Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.
 18. W dniach 23–25 listopada w naszej Parafii będzie zorganizowany kurs na wychowawcę kolonijnego. Koszt wyn. 100 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Robertem.