Ogłoszenia parafialne

21 paź 2018

XXIX Niedziela Zwykła

 1.     Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny. Tematem papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Dzieł Misyjnych prowadzonych przez Kościół. Zobacz Orędzie papieskie tutaj.
 2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 3. W kościele został zamontowany i uruchomiony nowy system wentylacyjno–grzewczy. Osoby zainteresowane planowanymi dalszymi pracami remontowymi zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 19:00 w kościele połączone z prezentacją projektu nowego wystroju wnętrza kościoła. Projekt wystroju wnętrza kościoła i informacje o dotychczas wykonanych pracach tutaj.
 4. Jutro w liturgii przypada wspomnienie św.  Jana Pawła II Papieża. Po Mszy św. wieczornej będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
 5. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi o godz. 18:40.
 6. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.
 7. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 8. Kandydatów do Bierzmowania - rok I zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
 9. Dzisiaj zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych. W związku z tym podczas każdej Mszy św. będzie liczenie wiernych naszej Parafii.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 11. Dyżury Parafialnego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:30 – 19:00 w pomieszczeniu z boku plebanii. Prosimy o zgłaszanie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub potrzebujących pomocy żywnościowej. W ubiegły piątek z żywności, która została dostarczona ze sklepów skorzystało ponad 80 osób. Składamy podziękowania naszym wolontariuszom Caritas za bardzo sprawne zorganizowanie akcji.
 12. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 13. W przyszłą niedzielę w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00 nastąpi powołanie Kurii Legionu Maryi pw. NMP Matki Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.
 14. Oaza Dzieci Bożych w Kobyłce serdecznie zaprasza dzieci na Bal Wszystkich Świętych, w sobotę o godz. 15.00 w szkole nr 1 w Kobyłce. Więcej informacji kom. 503939164 lub tutaj