Ogłoszenia parafialne

30 wrz 2018

XXVI Niedziela zwykła

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu MARGARETKA będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. VIII i III gimnazjum/ zapraszamy razem z rodzicami na Mszę św. i spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 18:00 w kościele.
 3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele będą sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:40, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi o godz. 18:40.
 4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który głosił słowo Boże nawet zwierzętom i znany jest ze szczególnej miłości do nich. Zapraszamy w tym dniu dzieci na różaniec św. Franciszka razem ze zwierzętami domowymi. Spotkamy się o godz. 17:30 na placu przed kościołem. Odmówimy różaniec i poświęcimy zwierzęta, które również żyją na chwałę Bożą.
 5. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w I czwartek od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 8. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.
 9. W ubiegłą niedzielę wolontariusze Zespołu CARITAS zorganizowali akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Dzięki wielkiej ofiarności Parafian zostało zebrane 2702 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy także Piekarni KALINKA z Kobyłki za włączenie się w naszą akcję. Zebrane środki są przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
 10. Dyżury Parafialnego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:30 – 19:00 w pomieszczeniu z boku plebanii. Prosimy o zgłaszanie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub potrzebujących pomocy żywnościowej.