Ogłoszenia parafialne

26 sie 2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30. 
  Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w sobotę.
 2. Dzisiaj przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu składamy podziękowania uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę za podjęcie trudu pielgrzymowania oraz za świadectwo wiary i modlitwę.
 3. W sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. o godz. 7:00 będziemy modlić się o pokój na świecie oraz w intencji poległych i pomordowanych w latach okupacji.
 4. W sobotę z racji I Soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 6. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.
 7. W czwartek wieczorem wrócili pątnicy z Pielgrzymki do Ziemi Świętej „Śladami Pana Jezusa”. Wszystkim Pielgrzymom składamy podziękowania za modlitwę podjęty trud oraz wspaniałą atmosferę podczas Pielgrzymki. Dziękujemy także wszystkim Parafianom za wspieranie Pielgrzymki modlitwą.
 8. Od jutra w naszej Parafii rozpocznie praktyki akolickie alumn Piotr Zalewski student V roku Seminarium Duchownego w Tarchominie, którego serdecznie witamy i polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 9. W przyszłą sobotę 8 września odbędzie się spotkanie pokolonijne. Wszystkich uczestników tegorocznych Kolonii w Mrzeżynie zapraszamy z rodzicami na Mszę św. o godz. 17:00 i spotkanie. W programie spotkania: pokaz zdjęć, poczęstunek i wspólna zabawa.
 10. Członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na Dzień Skupienia, który odbędzie się w następną sobotę 8 września w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce. 
  Program:
  • 10:00 – zawiązanie wspólnoty i Godzinki do MB Bolesnej
  • 11:00 – Msza św. i modlitwy wspólnoty
  • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo na zakończenie.
  Więcej informacji: tel. 692-929-600 lub 515-504-257
 11. Tegoroczne Święto Plonów Diecezji Warszawsko–Praskiej odbędzie się w dzisiaj, w Gliniance (gmina Wiązowna, powiat otwocki) na błoniach przykościelnych Parafii Św. Wawrzyńca. Więcej informacji tutaj.
 12. W dniach 3-9 września Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej i Fundacja Razem dla Młodych organizują wakacyjno-szkoleniowy wyjazd do Broku w ramach programu: "Młodzi dla środowiska". W programie: codzienna Msza Św., szkolenia edukacyjne, wycieczki, spływ kajakowy, park linowy. Koszt wyjazdu 150 zł. Wiek uczestników 18+. Zapisy i więcej informacji drogą mailową na adres: sekretariat@sdm.waw.pl lub u diecezjalnego duszpasterza młodzieży tel.: 512 913 429.