Ogłoszenia parafialne

15 lip 2018

XV Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj wolontariusze misyjni Ruchu Światło-Życie wygłoszą świadectwo o prowadzonych rekolekcjach oazowych dla młodzieży w Rwandzie. W dniach od 28 lipca do 17 sierpnia animatorzy Ruchu Światło-Życie z naszej Parafii wyjadą do Rwandy. Ks. Robert, Zofia Bancerz i Norbert Dziwiński poprowadzą rekolekcje „10 kroków ku chrześcijańskiej dojrzałości” w Kigali stolicy Rwandy. Natomiast animatorzy z innych parafii diecezji Warszawsko-Praskiej: Zuzanna Zagubień, Agnieszka Bąk, Radosław Trzepałka, Dorota Zielińska oraz ks. Bartłomiej Kopeć będą prowadzić rekolekcje formacyjne I stopnia „Oaza Nowego Życia” w Cyangugu. Nasi misjonarze wezmą także udział w Międzynarodowym Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 8-13 sierpnia oraz w pielgrzymce z Butare do Sanktuarium Objawień Matki Bożej w Kibeho na uroczystości Wniebowzięcia NMP. 

    Prosimy o modlitwę w intencji naszych wolontariuszy misyjnych. 
    Dzisiaj po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na wsparcie organizacji tegorocznych rekolekcji oazowych w Afryce.
  2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na koncert muzyki organowej i kameralnej, na którym usłyszymy utwory na skrzypce i organy z muzyki dawnej i romantyzmu. Wystąpią Oskar Pietrzak – skrzypce i Piotr Thel – organy.
  6. W piątek dzieci z naszej Parafii powróciły z kolonii zorganizowanej przez naszą Parafię w Ośrodku Wypoczynkowym „PERŁA” w Mrzeżynie. W wyjeździe uczestniczyło 45 dzieci. Za opiekę nad dziećmi oraz cały trud i serce włożone w organizację wypoczynku składamy podziękowania p. Agnieszce Komosińskiej – głównej organizatorce kolonii oraz wychowawcom: ks. Robertowi, p. Ewelinie Lebuda, p. Katarzynie Wojnar i p. Bartłomiejowi Tomczykowi oraz p. Pawłowi Komosińskiemu - kierowcy. Dziękujemy także osobom, które hojnie wspierają akcje charytatywne Parafialnego Zespołu CARITAS. W tym roku z dofinansowania CARITAS w wys. 4400 zł skorzystało 17-ro dzieci.