Ogłoszenia parafialne

24 cze 2018

Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela /XII niedziela zwykła/

 1. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ks. Sławomira Zaczka, z diecezji siedleckiej, asystenta kościelnego Stowarzyszenia „EFFATHA”, które zajmuje się współczesnymi zagrożeniami wiary.
 2. Zachęcamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca P. J., które sprawowane są w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. Dzisiaj przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. zbiorowa w intencji wszystkich Janów i Janin będzie jutro o godz. 9:00.
 4. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców przed wyjazdami wakacyjnymi.
 5. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13:00.
 6. W piątek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na wsparcie działalności apostolskiej i charytatywnej Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości wierni, którzy posługują się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa /różańcem, krzyżem, medalikiem lub szkaplerzem/ mogą otrzymać odpust zupełny, gdy do swoich modlitw dodadzą wyznanie wiary. 
  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W sobotę dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na kolonie do Ośrodka Wypoczynkowego w Mrzeżynie nad morzem. W wyjeździe będzie uczestniczyć 45 dzieci pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej, ks. Roberta i wychowawców. Zbiórka uczestników kolonii będzie w sobotę o godz. 7:00 przy kościele. Powrót planowany jest w piątek 13 lipca. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i opiekunów.
 8. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 9. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
 10. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanych wakacji, pięknej pogody, a przede wszystkim przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!