Ogłoszenia parafialne

17 cze 2018

XI Niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci N. Serca P. J. są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00 gościć będziemy Chór Miejski CANTUS CORDIS z Wołomina, który uczestniczy w Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Diecezji Warszawsko-Praskiej SACROSONG 2018 w Otwocku. Chórem dyryguje Władysław Chanas, absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie.
 3. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 4. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim Parafianom za zaangażowanie i liczny udział w Pikniku, który odbył się w niedzielę 10 czerwca na terenie naszej Parafii. Dziękujemy Parafianom i Gościom, którzy hojnie wsparli naszą inicjatywę; patronom honorowym, którzy objęli pieczę nad przedsięwzięciem; sponsorom i darczyńcom, którzy dostarczyli produkty żywnościowe, upiekli ciasta oraz ofiarowali fanty; niezrzeszonym w Zespole wolontariuszom, młodzieży ze wspólnoty oazowej oraz uczniom z naszej szkoły, którzy nie szczędzili sił, by przygotować Piknik. Ofiary zebrane dzięki hojności darczyńców zostaną przeznaczone na wsparcie Rodzin potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci. Dziękujemy za życzliwość, włączenie się we wspólną zabawę i otwarte serca.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania połączone z obowiązkową wymianą indeksów będzie w czwartek o godz. 19:00 w kościele.
 6. Spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej organizowanej z naszej Parafii w dniach 16–23 sierpnia będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 7. Msza św. w intencji ministrantów i lektorów oraz Agapa na zakończenie roku formacyjnego będzie w czwartek o godz. 18:00.
 8. Dzieci, młodzież oraz wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:00. 
  Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 17:30.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza św. zbiorowa w intencji wszystkich Janów i Janin będzie w poniedziałek 25 czerwca o godz. 9:00.
 10. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców przed wyjazdami wakacyjnymi.
 11. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00.
 12. W przyszłą niedzielę będą zbierane na tacę ofiary na potrzeby remontu kościoła.
 13. W sobotę 30 czerwca dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na kolonie do Ośrodka Wypoczynkowego w Mrzeżynie nad morzem. W wyjeździe będzie uczestniczyć 45 dzieci pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej, ks. Roberta i wychowawców. Zbiórka uczestników kolonii będzie w przyszłą sobotę o godz. 7:00 przy kościele. Powrót planowany jest w piątek 13 lipca.