Ogłoszenia parafialne

10 cze 2018

X Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszają na III Piknik CARITAS, który odbędzie się w godzinach 14.00 - 22.00 na terenie przykościelnym. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00. W czasie Pikniku organizowane będą między innymi: występy lokalnych artystów /Zgrana Paka z Klubu Seniora w Kobyłce pod dyrekcją p. Aliny Stefaniak, Chór Prywatnej Szkoły Muzycznej z Wołomina, Scholka dziecięca naszej Parafii/, kiermasz wyrobów artystycznych, obrazów, odzieży, dewocjonaliów, ciast, kącik gier planszowych i rodzinnych, licytacja oraz zabawa z nagrodami. Do wylicytowania jest wiele cennych fantów, między innymi: hamak z moskitierą, hulajnoga dla dorosłych, niespodzianka (dla Niej i dla Niego), oryginalna piłka nożna Mistrzostw Świata 2018, voucher na zakup okularów, kosiarka spalinowa, elegancki rower damski, pilarka, voucher do restauracji oraz inne atrakcyjne przedmioty. Będą także nagrody dla uczestników zabawy fantowej m. in.: dla dzieci piłka nożna + szalik kibicujemy biało-czerwoni, zestaw klocków, hulajnoga, dla dorosłych: zestaw garnków, meble ogrodowe, rower wyczynowy oraz o godz. 21:00 II losowanie nagród specjalnych: sokowirówka, grill ogrodowy i profesjonalny rower górski. Piknik zakończy Koncert Rapera TAU /więcej informacji tutaj/ oraz zabawa taneczna. 
  Celem Pikniku jest zebranie funduszy na wsparcie rodzin potrzebujących, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z biedniejszych rodzin z naszej Parafii. 
  Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie. Program Pikniku tutaj
 2. Ordynariusz naszej diecezji Bp Romuald Kamiński zaprasza do udziału w uroczystościach kończących Peregrynację Cudownej Ikony MB Częstochowskiej w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczysta Msza św. dziękczynna będzie w sobotę o godz. 11:00 w kościele Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka). Zachęcamy wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich Parafian do udziału w tych uroczystościach. Więcej informacji tutaj.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci N. Serca P. J. są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 5. W środę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Cudowną Figurą MB Fatimskiej o godz. 21:00.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 8. Dzieci ze Scholi dziecięcej zapraszamy z rodzicami na ostatnie przed wakacjami spotkanie w sobotę o godz. 12:00 do sali parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00 będziemy gościć w naszej Parafii Chór Miejski CANTUS CORDIS z Wołomina, który bierze udział w Festiwalu SACROSONG 2018 w Otwocku.
 10. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 11. Spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej organizowanej z naszej Parafii 16 – 23 sierpnia będzie w czwartek 21 czerwca o godz. 19:00 w kościele.
 12. Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Św. w przyszłym roku będzie w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00.
 13. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar dla ratowania życia Filipa Bali. Zostało zebrane 2 633,45 zł. Pieniądze w całości zostały wpłacone na subkonto Filipka w Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS i są przeznaczone na trzecią, decydującą operację Filipkowego serduszka. Rodzice Filipa Dorota i Krzysztof Bala składają wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania. Podziękowania rodziców tutaj.