Ogłoszenia parafialne

03 cze 2018

IX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
 2. Dzisiaj w całej Polsce obchodzone jest XI Święto Dziękczynienia pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Po Mszach prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności. Program uroczystości w Świątyni Opatrzności.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci N. Serca P. J. są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej. W czwartek, po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
 5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 6. W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół zaprasza na III Piknik CARITAS, który odbędzie się w godzinach 14.00 - 21.00 na terenie przykościelnym. 
  W czasie Pikniku organizowane będą między innymi: występy wokalne lokalnych artystów, kiermasz wyrobów artystycznych oraz dewocjonaliów, kiermasz ciast, kącik gier planszowych i gier rodzinnych, licytacja, zabawa fantowa oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Piknik zakończy koncert i zabawa taneczna od godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. 
  Celem Pikniku jest zebranie funduszy na wsparcie rodzin potrzebujących, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci z biedniejszych rodzin z naszej Parafii.
 7. Osoby, które pragną przygotować swoje wyroby na kiermasz ciast, proszone są o dostarczenie ciast i wypieków w przyszłą niedzielę do godz. 10:00 na plebanię. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
 8. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 10 czerwca o godz. 18:00.
 9. Spotkanie biblijne /ostatnie przed wakacjami/ będzie w czwartek o godz. 19:30 /po procesji/ w sali na plebanii.
 10. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali parafialnej.
 11. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. prowadzona kwesta na rzecz pozyskania funduszy na operację serca dwuletniego Filipka Bala ze Stanisławowa. Żeby uratować życie Filipkowi potrzeba 160 tys. zł na operację serca w Klinice w Munster we wrześniu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.