Ogłoszenia parafialne

27 maj 2018

Najświętszej Trójcy

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Od piątku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane o tej samej porze.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
 3. Wszystkich członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Margaretek zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. 
  Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie o g. 11.30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, wspólnoty modlitewne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Orszak Procesyjny, kościelną Służbę Totus Tuus oraz dzieci komunijne.
 5. Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
 8. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie we wtorek o godz. 17:00.
 9. Wszystkich lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów zapraszamy na odprawę przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek po nabożeństwie majowym.
 10. Próba scholi dziecięcej będzie w środę o godz. 18:00 w sali parafialnej.
 11. W piątek ministranci i lektorzy wyjeżdżają z ks. Robertem do Kaczyna. Zbiórka uczestników w piątek o godz. 8:00 przed kościołem. Prosimy o zabranie stroju i obuwia sportowego, ręczników i dokumentu tożsamości oraz o uzupełnienie nr PESEL i opłaty.
 12. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont kościoła.
 13. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 14. W niedzielę 10 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii III Rodzinny Piknik Caritas. Prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterię oraz przedmiotów na licytację. Zwracamy się także z prośbą o pomoc w przygotowaniu ciast i wszelkich wypieków na Piknik. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
 15. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta na rzecz pozyskania funduszy na operację serca dwuletniego Filipka Bala ze Stanisławowa. Więcej informacji tutaj.