Ogłoszenia parafialne

20 maj 2018

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 grupa 60. dzieci z klas III przystąpi do I Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci będą uczestniczyły w Mszach św. Białego Tygodnia. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie nowego rzutnika multimedialnego do kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców. W związku z uroczystością dzisiejsza Msza św. z godz. 11:30 rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12:00.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:40/.
 4. Wczoraj w konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku Bp Marek Solarczyk wyświęcił na diakonów 9. alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego. Święcenia Diakonatu przyjął Łukasz Piotrowski, który we wrześniu przebywał na praktykach duszpasterskich w naszej Parafii. Nowo wyświęconych diakonów polecamy modlitwom całej Parafii.
 5. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 6. Wolontariuszy Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Piknikiem w poniedziałek po nabożeństwie majowym /ok. godz. 19:00/.
 7. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:15 w sali na plebanii.
 8. W sobotę młodzież Ruchu Światło – Życie organizuje wydarzenie ewangelizacyjne STEFANÓWKA PARTY. Na rozpoczęcie będzie Msza św. o godz. 19:00 w kościele, a następnie uczestnicy udadzą się na zabawę taneczną w Zespole Szkół Publicznych nr 2. Młodzież zainteresowaną udziałem zapraszamy po więcej informacji do ks. Roberta lub na Facebook. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast – wypieki można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano na plebanię. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.
 9. W niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Spowiedź przed Rocznicą będzie w piątek od godz. 17:30. Próba przed uroczystością będzie w piątek o godz. 19:00.
 10. Wszystkich członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Margaretek zapraszamy na spotkanie w niedzielę 27 maja po Mszy św. o godz. 13:00.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
 13. Ministranci, którzy biorą udział w wyjeździe integracyjnym do Kaczyna proszeni są o podanie nr PESEL oraz dokonanie wpłaty najpóźniej do przyszłej niedzieli.
 14. W niedzielę 10 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii III Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o przekazywanie fantów na loterię lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do przyszłej niedzieli. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
 15. Burmistrz Miasta Kobyłka, Rada Miasta oraz Dyrektor MOK zapraszają na Jubileuszowe obchody Dni Miasta Kobyłka. Program obchodów od dzisiaj do przyszłej niedzieli tutaj.