Ogłoszenia parafialne

13 maj 2018

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę. Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
 2. Osoby niepełnosprawne zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16:00. Po Mszy św. będzie Agapa organizowana przez Zespół Caritas.
 3. Msza św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 4. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 5. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:40/.
 6. W sobotę 19 maja 9–ciu alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie przyjmie Święcenia Diakonatu podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 w Konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku. Do Święceń przystąpi alumn Łukasz Piotrowski, który we wrześniu przebywał na praktykach duszpasterskich w naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Święceń.
 7. W niedzielę 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
 8. Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej Parafii w niedzielę 20 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. będzie w sobotę o godz. 9:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci.
 9. Rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Mrzeżyna zapraszamy na spotkanie w środę 16 maja o godz. 19:00.
 10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w czwartek 17 maja o godz. 19:00.
 11. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15. Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18:00.
 12. Członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji umierających oraz zmarłych oczekujących na zbawienie zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 6:00 rano.
 13. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę 19 maja o godz. 11:00.
 14. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 15. W niedzielę 10 czerwca 2018 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii III Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o przekazywanie fantów na loterię lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do niedzieli 27 maja. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
 16. Ministrantów i lektorów /również byłych ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów/ zapraszamy na dwudniowy wyjazd integracyjny do miejscowości Kaczyn k/Kielc w terminie 1 – 2 czerwca. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. Zapraszamy również rodziców. /Koszt dla rodzica wynosi 130 zł/. Zapisy w zakrystii.
 17. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. z Wołomina zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie w Wigilię Zesłania Ducha Św. w sobotę 19 maja na Placu Jasnogórskim. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 5:00 z przystanku autobusu W przy ul. Ręczajskiej. Zbiórka o godz. 4:50 – powrót ok. godz. 22:00. Koszt wyn. 50 zł. Zapisy do środy w zakrystii. Więcej informacji: tel. 516 975 039 po godz. 16:00.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Dawid Pruchnik, kawaler z Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu
  Ewa Andrasik, panna z Parafii tutejszej;
 2. Jakub Przybyła, kawaler z Parafii Św. Aleksandra w Warszawie
  Emilia Maria Skrzypkowska, panna z Parafii tutejszej

  oraz
 3. Rafał Lipski, kawaler z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce 
  Natalia Maria Komuda, panna z Parafii tutejszej