Ogłoszenia parafialne

08 kwi 2018

II Niedziela Wielkanocy - Święto Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 2. Niedziela Miłosierdzia Bożego obchodzona jest jako święto patronalne CARITAS. Z tej okazji czytany jest w kościołach List Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2018 "DUCH ŚWIĘTY PRZYNAGLA NAS" tutaj
 3. Zespół CARITAS składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne akcje: Skarbonki Miłosierdzia na jałmużnę wielkopostną, Chlebki Miłosierdzia, świece wielkanocne i palmy świąteczne. Dzięki tym akcjom udało się pozyskać 7888 zł. Z darów przynoszonych do kościoła oraz dzięki Firmom, które przekazały wędliny i słodycze zostały obdarowane 34 rodziny świątecznymi paczkami. 
  Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane serce i hojność. 
  Jednocześnie składamy podziękowania naszym wolontariuszom CARITAS za trud i ogromne poświęcenie włożone w organizowanie świątecznej pomocy.
 4. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieła CARITAS w naszej diecezji.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny.
 6. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 7. W poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną w tym roku ze względu na Niedzielę Palmową.
 8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie w środę o godz. 19:00 w kościele. 
  Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie w sobotę, 21 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11:00.
 9. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w salce parafialnej.
 10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w kościele. Potrzebne będą: nr PESEL i opłata za uczestnictwo w pielgrzymce.
 11. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 12. Wszystkich ministrantów i lektorów /również byłych ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów/ zapraszamy na dwudniowy wyjazd integracyjny do miejscowości Kaczyn k/Kielc w terminie 1 – 2 czerwca. W programie zwiedzanie zamku w Chojnicach, zajęcia sportowe, warsztaty liturgiczne i ognisko. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. W przypadku wolnych miejsc zapraszamy również ojców. /Koszt dla rodzica wynosi 130 zł/. Zapisy w zakrystii.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Piotr Robert Chrabąszcz, kawaler z Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie
  Justyna Magdalena Podgórska, panna z Parafii tutejszej.