Ogłoszenia parafialne

25 mar 2018

Niedziela Palmowa

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
 2. Program obchodów ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO w naszym kościele tutaj
 3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: 
  Wielki Wtorek od godz. 17:30; 
  Wielki Czwartek godz. 16:30 - 17:30; 
  Wielki Piątek godz. 16:30 - 17:30 i od godz. 20:00; 
  Wielką Sobotę godz. 11:00 - 13:00. 
  Podczas Liturgii wieczornej w dni Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 4. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Koncertu Pieśni Pasyjnych w wykonaniu połączonych chórów: Świąteczne Forum Mieszkańców Kobyłki i Effatha z Marek, którymi będzie dyrygował Adam Markuszewski.
 5. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie śpiewu Psalmów na Ciemne Jutrznie W. Piątku i W. Soboty zapraszamy na próbę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali parafialnej.
 6. Wszystkich chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej po Mszy św. w zakrystii lub kom. 694 451 124.
 7. Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej będzie w środę, o godz. 17:15 w kościele.
 8. Odprawa ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym będzie w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą.
 9. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę, o godz. 5:30.
 10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 12. Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS prowadzą sprzedaż palm świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zorganizowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać produkty żywnościowe i inne artykuły do paczek świątecznych. Świąteczne paczki zostaną przekazane rodzinom w Wielką Środę.
 13. Zespół CARITAS prowadzi dzisiaj sprzedaż Chlebków Miłosierdzia, które są przeznaczone do koszyczka wielkanocnego, a także paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 14. Skarbonki CARITAS wypełnione jałmużną wielkopostną prosimy przynieść dzisiaj do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 15. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki: 
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej" 
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce" 

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 16. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. 
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Maciej Gać, kawaler z Parafii tutejszej
  Dagmara Mirosława Wnuk, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
 • Kamil Krzemiński, kawaler z Parafii tutejszej
  Aneta Grzyb, panna z Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Pasymiu.
 • Artur Tomasz Mierkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
  Marta Aleksandra Ignaczak, panna z Parafii Przemienienia P. w Radzyminie;
 • Kamil Florczak, kawaler z Parafii tutejszej
  Justyna Barejka, panna z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach;
 • Mateusz Krassowski, kawaler z Parafii tutejszej
  Urszula Magdalena Macińska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce.