Ogłoszenia parafialne

18 mar 2018

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W ubiegłą środę i czwartek w naszej Parafii przeżywaliśmy Nawiedzenie Cudownej Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Składamy podziękowania wszystkim Parafianom, którzy z wielkim sercem, zaangażowaniem i godnie podejmowali naszą Matkę i Królową. Dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom modlitewnym za pomoc w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości. Specjalne podziękowania składamy dzieciom, młodzieży i wszystkim muzykom z naszego dekanatu za zorganizowanie koncertu pieśni maryjnych "Maryjo Matko nasza" podczas Apelu Jasnogórskiego oraz dzieciom z klas I-III, które przygotowały piękne prace "Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej".
 2. Burmistrz Miasta Kobyłka i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce zapraszają na: Koncert "MATER DOLOROSA" grupy wokalnej JERYCHO pod kierunkiem Bartosza Izbickiego z udziałem Weroniki Grozdew-Kołacińskiej (głos biały), który odbędzie się w dzisiaj o godz. 19:00 w naszym kościele. W programie najpiękniejsze polskie pieśni pasyjne i lamenty z akompaniamentem dawnych instrumentów - organetto (portatyw), viola da braccio, wirginał i fisharmonia. Więcej informacji tutaj.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15, 
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 4. W najbliższy piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tradycyjnie już prowadzone ulicami miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta. W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa, i 3 Maja. Początek Nabożeństwa o godz. 18:45. Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie Nabożeństwa. W piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17:15.
 5. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. W przyszłą niedzielę przynosimy na liturgię palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 7. W Niedzielę Palmową o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Koncertu Pieśni Pasyjnych w wykonaniu połączonych chórów: Świąteczne Forum Mieszkańców Kobyłki i Effatha z Marek, którymi będzie dyrygował Adam Markuszewski.
 8. Dzisiaj członkowie Zespołu CARITAS prowadzą sprzedaż palm świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zorganizowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszej Parafii. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać produkty żywnościowe i inne artykuły do paczek świątecznych. Świąteczne paczki zostaną przekazane rodzinom w Wielką Środę.
 9. Skarbonki CARITAS wypełnione jałmużną wielkopostną prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 10. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki: 
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej" 
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce" 

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 11. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. 
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 • Maciej Gać, kawaler z Parafii tutejszej
  Dagmara Mirosława Wnuk, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
oraz
 • Kamil Krzemiński, kawaler z Parafii tutejszej
  Aneta Grzyb,panna z Parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Pasymiu.