Ogłoszenia parafialne

11 mar 2018

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczęły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych, dzieci i młodzieży i będą trwały do czwartku. Nauki rekolekcyjne prowadzi dla nas o. Waldemar Kowalczyk OSPPE z Zakonu Paulinów we Wrocławiu. Program rekolekcji tutaj.
  W czasie rekolekcji nasza Parafia będzie przeżywać NAWIEDZENIE CUDOWNEGO OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ, który przybędzie do nas w środę o godz. 18:30 i pozostanie do czwartku do godz:18:00. Szczegółowy program rekolekcji i Nawiedzenia podany tutaj.
  Wszystkich Parafian, grupy i wspólnoty modlitewne zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach oraz czuwaniu przy Ikonie Pani Jasnogórskiej nawiedzającej naszą Parafię.
 2. Od poniedziałku 5 marca do wtorku 13 marca przed Mszą św. o godz. 18:00 trwa Nowenna do MB Jasnogórskiej o dobre owoce Nawiedzenia w naszej Parafii.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15, 
   dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. - wspólna Agapa w sali na plebanii.
 5. Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 6. Zbiórka osób tworzących Orszak procesyjny będzie w środę o godz. 17:45.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci oraz na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. Intencje do Miłosierdzia Bożego prosimy składać do skarbony.
 8. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok II będzie w sobotę o godz. 19:00 w kościele.
 11. Pragniemy poinformować, że uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie w naszej Parafii w sobotę 21 kwietnia o godz. 11:00.
 12. Burmistrz Miasta Kobyłka i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce zapraszają na: Koncert "MATER DOLOROSA" grupy wokalnej JERYCHO pod kierunkiem Bartosza Izbickiego z udziałem Weroniki Grozdew-Kołacińskiej (głos biały), który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele. W programie najpiękniejsze polskie pieśni pasyjne i lamenty z akompaniamentem dawnych instrumentów - organetto (portatyw), viola da braccio, wirginał i fisharmonia. Więcej informacji tutaj.
 13. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 14. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
 15. Zespół Caritas prowadzi zbiórkę trwałych produktów żywnościowych przeznaczonych na paczki świąteczne dla potrzebujących. Przyniesione dary prosimy składać przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
 16. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej i naszej Parafii. W zeznaniu podatkowym należy wpisać w odpowiednie rubryki: 
  "CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej" 
  nr KRS 0000223182.
  "PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce" 

  Informacje niezbędne do przekazania 1% podatku znajdują się tutaj.
 17. Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT zapraszamy na dyżur wolontariuszy Zespołu CARITAS, którzy nieodpłatnie pomagają w wypełnieniu i rozliczeniu deklaracji. 
  Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła wypełniony formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii, w którym należy wpisać tylko nr PESEL, imię i nazwisko, datę urodzenia, podpis i przekazać do właściwego Urzędu Skarbowego. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub podczas dyżuru wolontariuszy Caritas. Dyżury Zespołu CARITAS są w każdą niedzielę w godz. 12:30 - 13:30 w sali Caritas /wejście z boku plebanii/.