I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 LUTEGO 2018 ROKU
  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15.
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO codziennie o godz. 15:00 w kościele.
    • DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci o godz. 17:15,
      dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
  2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w tym roku rozpoczną się 11 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do czwartku 15 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. Waldemar Kowalczyk OSPPE z Zakonu Paulinów we Wrocławiu.
  3. W czasie rekolekcji nasza Parafia będzie przeżywać nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej, który przybędzie do nas w środę 14 marca i pozostanie do czwartku 15 marca. Zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w skupieniu rekolekcyjnym i czuwaniu modlitewnym przy naszej Pani Jasnogórskiej.
  4. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  5. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz.17:00 - 17:45. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: kom. 694 451 124.
  6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok II będzie w środę o godz. 19:00 w kościele.
  7. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  8. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom "Ad Gentes" - dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  10. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
  11. Zachęcamy dzieci, dorosłych i całe rodziny do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Do Niedzieli Palmowej każdy z nas może gromadzić w skarbonkach pieniądze pozyskane wskutek rezygnacji z jakiejś przyjemności. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii oraz w całej Diecezji.
  12. Z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja. W planie zwiedzania m.in. Wambierzyce, Krzeszów, Trzebnica, Bardo Śląskie, skarby Kotliny Kłodzkiej oraz zabytki i atrakcje Wrocławia. Koszt 750 zł /obejmuje: autokar, ubezpieczenie, noclegi, pełne wyżywienie oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów/. Zapisy w zakrystii.
Archiwum ogłoszeń