13 sty 2019

Chrzest Pański

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się w liturgii Okres Zwykły trwający 34 tygodnie w ciągu roku, w którym nasze codzienne życie włączone jest w pełnię misterium Chrystusa.
  2. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program Kolędy do soboty:

14.01 - poniedz.

ul. Szpotańskiego; Sienkiewicza 1-14;

15.01 - wtorek

ul. Sienkiewicza 33 - 15; Przemysłowa; Tetmajera;

16.01 - środa

ul. Ceglana; Nadarzyn; Literacka;

17.01 - czwartek

ul. Konopnickiej; Średnia; Wąska;

18.01 - piątek

ul. Krasickiego;

19.01 - sobota

od g. 10:00

ul. Narutowicza;

Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
    Pełny plan kolędy tutaj.
  3. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30–9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  5. Jutro z naszej Parafii wyjeżdżają na Światowe Dni Młodzieży Janina Grzelak i Agnieszka Kalisiak. W tym roku międzynarodowe spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem odbędzie się w Panamie. Powrót naszych reprezentantek planowany jest 31 stycznia. Prosimy o modlitwę w intencji wyjeżdżających.
    Galeria zdjęć tutaj
  6. Dzięki zbiórce prowadzonej w ubiegłą niedzielę razem z Ks. Michałem Dziedzicem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży zostało zebrane 5048 zł. Zebrane fundusze zostały przekazane na dofinansowanie wyjazdu naszych Parafianek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  7. Spotkanie Biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
  8. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
  9. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  10. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy rodziny i dzieci na wspólne kolędowanie przy Żłóbku z udziałem Chóru Parafialnego, Męskiej Scholi Gregoriańskiej, Zespołu Wokalnego, Scholki dziecięcej oraz solistów. Osoby, które chciałyby wystąpić podczas kolędowania proszone są o zgłoszenie się do naszego organisty p. Piotra.
  12. Dzieci ze Scholi zapraszamy na 2 próby w tym tygodniu: w środę o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 11:00. Obecność obowiązkowa.
  13. Spotkanie dzieci komunijnych, które było zapowiadane na sobotę jest odwołane ze względu na kolędę.
  14. Zbiórki ministrantów młodszych będą odbywały się od 22 lutego w piątki o godz. 17:00.
  15. Wyjazd na zimowisko do Gliczarowa Górnego będzie pociągiem z Dworca Warszawa Wschodnia w sobotę 26 stycznia o godz. 5:14. Zbiórka wyjeżdżających będzie na dworcu od strony ul. Kijowskiej o godz. 4:30. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych.
  16. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka do Grecji ŚLADAMI ŚW. PAWŁA w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła /między innymi: Ateny, Saloniki, Filippi, Korynt, Meteory, Mykeny i inne/. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR /cena zawiera: przelot samolotem, noclegi, 2 posiłki dziennie, przejazdy autokarem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie/.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii do 27 stycznia. Program pielgrzymki tutaj