06 sty 2019

Objawienie Pańskie

1. Dzisiaj, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  2. Dzisiaj o godz. 11:30 zapraszamy wszystkich Parafian na Mini Orszak Trzech Króli połączony z ewangeliczną inscenizacją Bożego Narodzenia. Dzieci zachęcamy do przebrania się w odpowiednie stroje. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych.
  3. Dzisiaj w naszej Parafii gości Ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który dzieli się z nami doświadczeniem pracy z młodymi ludźmi. Po wszystkich Mszach św. są zbierane do puszek ofiary na wsparcie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży oraz wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Z naszej Parafii do Panamy wyruszają Janina Grzelak i Agnieszka Kalisiak.
  4. Dzisiaj zapraszamy wszystkie rodziny, które gościły uczestników Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii na krótkie spotkanie po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie dzisiaj o godz. 16:00. Wcześniej podana godzina spotkania została zmieniona ze względu na koncert kolęd.
  6. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Program Kolędy do soboty:

07.01 - poniedz.

ul. Klonowa; Topolowa; Tuwima

08.01 - wtorek

ul. 3 Maja 1-30; Staffa;

09.01 - środa

ul. 3 Maja /od 32 do końca/; Staszica; Wiśniowa;

10.01 - czwartek

ul. Ogrodowa; Kasprowicza; Orkana;

11.01 - piątek

ul. Asnyka; Zielona; Nasfetera;

12.01 - sobota

od g. 10:00

ul. Orzeszkowej; Broniewskiego; Wyspiańskiego;

Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na inwestycje parafialne.
    Pełny plan kolędy tutaj.
  7. W okresie kolędowym kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  8. Zebranie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
  10. Zbiórki ministrantów młodszych w okresie kolędowym są w soboty o godz. 17:00.
  11. Burmistrz Miasta Kobyłka oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wspólne kolędowanie z Kobyłkowską Miejską Orkiestrą Dętą, którą dyryguje Albert Gut. Koncert będzie dzisiaj o godz.19:00 w naszym kościele.
    Więcej informacji tutaj
  12. Wyjazd na zimowisko do Gliczarowa Górnego będzie pociągiem z Dworca Warszawa Wschodnia w sobotę 26 stycznia o godz. 5:14. Zbiórka wyjeżdżających będzie na dworcu od strony ul. Kijowskiej o godz. 4:30. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych.
  13. Chora na białaczkę Agnieszka Kostrzewa składa podziękowania za przeprowadzenie zbiórki charytatywnej w naszej Parafii. Dzięki ofiarności Parafian podczas zbiórek po Mszach Św. oraz dzięki ofiarności Młodzieży z OAZY,  która rozprowadzała poświęcone sianko na stół wigilijny, a dochód z sianka przekazała na pomoc dla Agnieszki zebrano kwotę 10 171,26 zł. Podczas koncertu charytatywnego w ubiegłą niedzielę zebrano kwotę: 4 001,59 zł. Razem zebrana kwota w naszej Parafii wynosiła: 14 172,85. Ofiary te stanowiły olbrzymi wkład do zakupu leku dla Agnieszki. Lekarstwo zostało już zamówione i 2 stycznia Agnieszka rozpoczęła leczenie lekiem BLINCYTO ratującym życie.
    Pełny tekst podziękowań tutaj
    Informacje nt. prowadzonej zbiórki są tutaj oraz na stronie Fundacji POMAGAM.PL.