02 wrz 2018

XXII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek o godz. 8:00, na którą zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli i rodziców.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • w czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 17:00;
      Msza św. wieczorna w I Czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi gregoriańskiej;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30 dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny.
  4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w piątek o godz. 19:00 na plebanii.
  5. Wszystkich uczestników tegorocznych Kolonii w Mrzeżynie zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 17:00. W programie spotkania: pokaz zdjęć, poczęstunek i wspólna zabawa.
  6. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na prezentację misyjną z rekolekcji oazowych przeprowadzonych przez wolontariuszy Ruchu Światło Życie w Rwandzie.
  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  9. Wszystkie uzdolnione muzycznie osoby zapraszamy na próby Chóru Parafialnego, które odbywają się w czwartki o godz. 18:45 w sali na plebanii.
  10. Ruch Światło-Życie rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe od 7 września w każdy piątek o godz. 19:00.
  11. Pierwsze spotkanie ministrantów i lektorów po wakacjach będzie w sobotę o godz. 11:00.
    Zbiórka kandydatów na ministrantów – w sobotę o godz. 12:00. Zapraszamy także nowych kandydatów.
  12. W ubiegłą środę zmarł śp. Julian Krzywak ojciec Ks. Mirosława. W związku z uroczystościami pogrzebowymi, które odbyły się w piątek w Bazylice Nawiedzenia NMP w Sejnach Ks. Mirosław składa serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za modlitwę, za okazane współczucie, a szczególnie za obecność na pogrzebie delegacji Parafian i księży z naszej Parafii, a także za ufundowanie wieńców pogrzebowych.
  13. Członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 8 września w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce.
    Program:
    • 10:00 – zawiązanie wspólnoty i Godzinki do MB Bolesnej
    • 11:00 – Msza św. i modlitwy wspólnoty
    • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo na zakończenie.
    Więcej informacji: tel. 692-929-600 lub 515-504-257