22 lip 2018

XVI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj zapraszamy na koncert muzyki organowej i kameralnej, na którym usłyszymy utwory na skrzypce i organy muzyki baroku i romantyzmu. Wystąpią Oskar Pietrzak – skrzypce i Piotr Thel – organy. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 /po Mszy św. wieczornej/. Program koncertu tutaj.
  2. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. W sobotę animatorzy Ruchu Światło-Życie z naszej Parafii wyjadą do Rwandy. Ks. Robert, Zofia Bancerz i Norbert Dziwiński będą prowadzić rekolekcje „10 kroków ku chrześcijańskiej dojrzałości” w Kigali stolicy Rwandy. Natomiast animatorzy z innych parafii diecezji Warszawsko-Praskiej: Zuzanna Zagubień, Agnieszka Bąk, Radosław Trzepałka, Dorota Zielińska oraz ks. Bartłomiej Kopeć będą prowadzić rekolekcje formacyjne I stopnia „Oaza Nowego Życia” w Cyangugu. Nasi misjonarze wezmą także udział w Międzynarodowym Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 8-13 sierpnia oraz w pielgrzymce z Butare do Sanktuarium Objawień Matki Bożej w Kibeho na uroczystości Wniebowzięcia NMP. Prosimy o modlitwę w intencji naszych wolontariuszy misyjnych.
    Dzięki zbiórce prowadzonej w ubiegłą niedzielę do puszek zostało zebrane 2330 zł na wsparcie organizacji tegorocznych rekolekcji oazowych w Afryce. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  4. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:30.
  5. W ubiegły piątek rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją kościoła. Zostały wykonane prace murarskie przygotowujące montaż podwójnych drzwi wejściowych kościoła. Po związaniu elementów betonowych metalowe drzwi wejściowe zostaną przeniesione na zewnątrz przedsionka. Natomiast od wnętrza kościoła zostaną zamontowane nowe przeszklone drzwi drewniane.
    W tym tygodniu będą prowadzone prace przy montażu kanałów wentylacyjno–grzewczych wewnątrz kościoła. Zakończenie prac remontowych planowane jest pod koniec września.
    Za utrudnienia związane z prowadzonym remontem przepraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła w ramach tzw. tacy gospodarczej.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Michał Pukaluk, kawaler z Parafii tutejszej
    Marta Katarzyna Podgórska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
  2. Konrad Bojar, kawaler z Parafii tutejszej
    Sylwia Godlewska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
  3. Łukasz Kowalewski, kawaler z Parafii MB Królowej Polski w Wołominie
    Aleksandra Jodko, panna z Parafii tutejszej.
  4. Kamil Borkowski, kawaler z Parafii tutejszej
    Justyna Rutkowska, panna z Parafii MB Częstochowskiej w Wołominie;

5. Przemysław Piotr Kocon, kawaler z Parafii tutejszej
    Monika Radziszewska, panna z Parafii tutejszej.