01 lip 2018

XIII Niedziela zwykła

1. W naszej diecezji po zakończeniu Peregrynacji zostało podjęte Dzieło Modlitwy Diecezji Warszawsko-Praskiej, które wyraża troskę o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. W ramach Dzieła Modlitwy przez cały rok każdego dnia trwa modlitwa podejmowana przez kolejne Parafie i wspólnoty naszej diecezji.

W naszej Parafii całodzienna modlitwa dziękczynna będzie w czwartek 9 sierpnia oraz we wtorek 9 kwietnia 2019 roku. Dzień Modlitwy w Parafii rozpoczyna się poranną Mszą św. poprzedzoną Godzinkami o NMP i kończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Przez cały dzień sprawowany jest Sakrament Pokuty oraz trwa adoracja Najśw. Sakramentu połączona z modlitwą wszystkich wspólnot parafialnych. Jest to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny.
  2. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • w I czwartek miesiąca wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie od godz. 17:00.
    • Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30;
    • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  4. W sobotę dzieci z naszej Parafii wyjechały na kolonie do Ośrodka Wypoczynkowego w Mrzeżynie nad morzem. W wyjeździe uczestniczy 45 dzieci pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej, ks. Roberta i wychowawców. Powrót planowany jest w piątek 13 lipca. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i opiekunów.
  5. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanych wakacji, pięknej pogody, a przede wszystkim przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!